Renault a ekologia – elektryfikacja i zrównoważony rozwój w motoryzacji

Renault a ekologia – elektryfikacja i zrównoważony rozwój w motoryzacji

Renault i ekologia: Nowe podejście do motoryzacji

Zaangażowanie Renault w ochronę środowiska oraz zrównoważony rozwój jest widoczne na każdym kroku. Francuski koncern od dawna jest zdecydowany zostawić po sobie ślad, który będzie pozytywnie wpływał na kształt naszej planety. Długofalowy plan działań w zakresie zrównoważonego rozwoju koncentruje się na ograniczaniu emisji CO2 oraz na rozwijaniu technologii napędów elektrycznych. Wszystko to w zgodzie z wartościami marki, które można poznać na stronie dyszkiewicz.renault.pl.

Systematyczne inwestycje w sektor badawczo-rozwojowy, wysokiego poziomu laboratoria, innowacyjne podejście do produkcji oraz ekologiczna polityka firmy stawiają Renault na czołówce firm motoryzacyjnych, zatroskanych o stan środowiska naturalnego i zrównoważony rozwój. Renault skupia się na ciągłym doskonaleniu technologii napędu elektrycznego, co pozwoli na osiągnięcie zeroemisyjności przez cały cykl życia samochodów.

Elektryfikacja w Renault

Elektryfikacja to klucz do przyszłości zrównoważonej motoryzacji. Dążenie do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko stało się priorytetem dla wielu międzynarodowych firm, wśród których możemy wyróżnić markę Renault. Na polskim rynku marka ta posiada rozbudowany asortyment pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na dyszkiewicz.renault.pl.

Renault od dawna inwestuje w rozwój technologii elektrycznych. Efektem tych działań jest między innymi Renault ZOE – najchętniej kupowany samochód elektryczny w Europie. Ten kompaktowy hatchback oferuje zasięg do 395 km na jednym ładowaniu, a jego ekologiczny charakter potwierdza zeroemisyjność na etapie jazdy.

Zrównoważony rozwój w motoryzacji

Renault nie tylko dąży do poprawy jakości powietrza poprzez redukcję emisji CO2. Firma stale inwestuje także w rozwój technologii pozwalających na odzysk energii. Renault stawia na rozwój ekosystemu mobilności, który pozwoli na ograniczenie zmian klimatycznych oraz poprawi jakość życia mieszkańców miast. Najnowsze informacje na temat działań z zakresu zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie dyszkiewicz.renault.pl.

Przykładem takiego eko-środowiska jest „Smart Island” na portugalskiej wyspie Porto Santo. W ramach tego projektu Renault wraz z partnerami stworzyło ekosystem oparty na technologii V2G (Vehicle to Grid). Umożliwia ona magazynowanie nadmiaru produkowanej energii w bateriach pojazdów elektrycznych.